Počet cyklistů v Plzni roste, nová kampaň vyzývá k opatrnosti
Plzeň reaguje na nárůst cyklistů v ulicích města v letních měsících a před začátkem prázdnin proto vyzývá k opatrnosti a ohleduplnosti. Připomíná to také preventivní kampaní Na kole bezpečně po Plzni, kterou připravil magistrátní Odbor komunikace a marketingu. Ta cílí především na mladé cyklisty a upozorňuje, čeho by se měli vyvarovat.
„Těší nás, že lidé stále více využívají cyklostezky i sdílená elektrokola, jejichž provoz jsme spustili letos na jaře. Bezpečnost však musí zůstat na prvním místě. Chceme cyklistům i koloběžkářům, zejména těm mladším, přátelskou formou připomenout, že helma, funkční brzdy nebo jízda bez alkoholu nejsou otravné povinnosti, ale věci, které jim mohou zachránit život. Buďme k sobě ohleduplní,“ řekl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Vizuál kampaně Na kole bezpečně po Plzni
Kampaň vznikla jako reakce na rostoucí popularitu cyklistiky a souvisí také s tím, že v Plzni začala letos v březnu fungovat nová služba sdílených elektrokol. Jen za první tři měsíce systém zaevidoval více než 191 tisíc výpůjček a přes 32 tisíc stálých zákazníků. Uživatelé na sdílených kolech ujeli dohromady přes 505 tisíc kilometrů.
Kampaň je postavena na jasných a snadno zapamatovatelných pravidlech pro každodenní pohyb po městě. Připomíná povinnou výbavu, zákonnou povinnost nošení helmy do 18 let, zákaz jízdy po chodnících a nulovou toleranci alkoholu. Plzeň tato pravidla připomíná pravidelně také na velkých městských i sportovních akcích či reklamních plochách.
Text: Monika Krausová